Школа імені Іоанни Жаботинської – це атестат, професія, друзі, успіх!

Молодіжному селищу (Кфар ноар) “Атід” імені Іоанни Жаботинської найкраще підходить визначення “унікальний”. Унікальний педагогічний колектив, унікальна творча атмосфера, унікальний керівник – Міла Співак, що пройшла непростий конкурс і стала першим “російським” (з Алії 90-х) директором середньої та старшої школи в Ізраїлі. Навіть їдальня тут унікальна, адже на кухні командує справжній шеф-кухар, який міг би з успіхом працювати в гарному ресторані. Ну, і, звичайно, унікальні учні, які люблять вчитися, люблять своїх вчителів і свою школу.

Трохи історії. Перші молодіжні селища “Кфар ноар” виникли ще до створення Держави Ізраїль. Перед педагогічними колективами стояло важке завдання: сформувати зі своїх вихованців новий тип людини – громадянина майбутньої країни. У молодіжних селищах вчилися, працювали і жили. З «Кфар ноар» вийшло багато керівників Єврейської держави. 

Часи змінюються, але традиції залишаються: сьогодні випускники школи імені Іоанни Жаботинської – всебічно розвинені молоді люди, чітко уявляють, чим будуть займатися в майбутньому, готові застосувати на практиці отримані знання, з високою мотивацією до досягнення успіху в житті.

Треба сказати, що до початку Великої алії багато “Кфар ноар” – і в тому числі молодіжне селище імені Іоанни Жаботинської – занепали. Але вчителі з колишнього СРСР з ентузіазмом взялися за справу і вдихнули нове життя в школу і інтернат. Втім, слово “інтернат” з радянського минулого зовсім не підходить до того унікального навчального закладу, в яке перетворилося молодіжне селище імені Іоанни Жаботинської. Це скоріше піонертабір “Артек”: уроки, гуртки, спорт, музика, цікаве насичене життя.

Не дивно, що підлітки з усього Ізраїлю прагнуть потрапити в цю школу. На сьогодні в школі імені Іоанни Жаботинської – 1000 учнів 7-12 класів, двісті з них виявили бажання жити в кампусі. Молодіжне селище стало для них другою домівкою, тут друзі, додаткові заняття, численні гуртки. Решта згодні вставати вранці на годину-дві раніше своїх однолітків тільки заради того, щоб вчитися в улюбленій школі.

Щодня шкільні автобуси привозять хлопців з Бейт-Шемешу, Бат-Яма, Холона, Ніс-Ціон, Ашдода, Реховота, Бней-Аїша, Явне, Рішон ле-Ціона, Йозавад, Рамле, Ган-Явне та інших міст.

“Наш принцип виховання базується на” трьох китах “: відносини, будинок і знання, – говорить директор школи імені Іоанни Жаботинської Міла Співак. – Ми тут всі, як одна сім’я! Учні не соромляться приходити зі своїми проблемами до вчителів, а педагоги ставляться до дітей, як до власних. До кожного – індивідуальний підхід. Наш девіз: не буває поганих учнів – бувають погані вчителі. Ми несемо відповідальність не тільки за якісну освіту школярів, не тільки за високі рейтинги на олімпіадах та оцінки на випускних іспитах, але також і за формування громадянської позиції наших вихованців. Ми даємо їм справжнісіньку путівку в життя! “

Викладання ведеться на дуже високому рівні, свідченням тому є відсоток випускників школи, які вступили до університетів і коледжів. 70 відсотків – небачений для Ізраїлю результат! Вчителі пишаються своїми колишніми учнями, а нині юристами, працівниками хай-тека, вчителями, лікарями, професійними військовими, фахівцями в різних галузях науки і техніки.

Випускники не втрачають зв’язок зі школою, використовують будь-яку можливість побачитися зі своїми вчителями. Нерідко можна побачити таку картину: юнаки та дівчата в армійській формі, з автоматом за плечима, по дорозі додому заїжджають в улюблену школу. На щорічні вечори зустрічей в школі імені Іоанни Жаботинської збираються більше трьох тисяч чоловік. Це говорить багато про що. У стінах школи народжується дружба, яка триває потім все життя. Іноді шкільні романи закінчуються весіллями, на які неодмінно запрошуються всі вчителі на чолі з директором.

Особливий акцент в школі імені Іоанни Жаботинської робиться на точні науки. «Фізику, хімію, математику, біологію, інформатику наші учні вивчають за розширеною програмою, і це, дійсно, дуже важливо. Але, на мій погляд, не менш важливо інше: коли їм подобається школа, коли вони приходять сюди із задоволенням, а не «з-під палиці», вони обов’язково закінчать її з гарним атестатом. Якщо дитині школа не подобається, то, як би батьки його не вмовляли краще вчитися, ніколи він не доб’ється таких успіхів у навчанні, як наші хлопці », – вважає Вероніка Купер, завуч школи і викладач біології.

Поряд з природничими науками, хлопці із захопленням займаються гуманітарними: історією, івритською літературою, філософією, малюванням. У одних найулюбленіші уроки – мистецтво і дизайн, в інших – практичні заняття сільським господарством.

У школі імені Іоанни Жаботинської велика увага приділяється вивченню англійської мови та івриту. Тут юні репатріанти швидко “схоплюють” іврит: педагогам не вперше вчити мови хлопців, буквально вчора зійшли з трапу літака. У школі є спеціальний ульпан, пройшовши який новий учень може навчатися на рівних з однокласниками, адже всі уроки тільки на івриті.

Слід зазначити, що школа імені Іоанни Жаботинської за методиками викладання, з позакласного освітою і за багатьма іншими параметрами є однією з найбільш передових в Ізраїлі. Тут виховують майбутню ізраїльську еліту.

У школі діють різні освітні програми. Наприклад, програма “Розвиток науки і технології”. В її рамках учні отримують бонуси при вступі до Хайфського університету. Школа тісно співпрацює з університетами та науково-дослідними центрами, такими, як Інститут імені Вайцмана в Реховоті, з підприємствами хай-тека. Учні працюють в лабораторіях, під керівництвом вчених проводять дослідження, створюють оригінальні технологічні та комп’ютерні проекти, набувають навичок наукової роботи.

У школі імені Іоанни Жаботинської існує партнерська програма з Армією оборони Ізраїлю, в рамках якої учні освоюють спеціальність “Обслуговування та ремонт військової техніки”. Є також спеціальний курс «Контроль і управління електричними системами». По закінченні навчання хлопці отримують диплом молодшого інженера.

Останні роки школа бере участь у новому проекті, що має символічну назву “Зліт у майбутнє” (Езнек ле Атід). Учні старших класів осягають науку управління складними технологічними процесами на одному з найбільших заводів в країні «Coca Colа Israel». Раз на тиждень старшокласників розподіляють по всіх відділах концерну, починаючи від адміністрації, маркетингу і реклами та закінчуючи безпосередньо виробництвом напою. Вони відпрацьовують повну зміну, потім разом із співробітниками заводу обговорюють всі етапи виробничого циклу, часто пропонуючи цікаві ідеї і нестандартні рішення, що дозволяють поліпшити виробничий процес.

Молодіжний селище “Атід” імені Іоанни Жаботинської – це не тільки велика дружна сім’я, а й господарство: теплиці, де учні вирощують екологічно чисті овочі за новітніми сільськогосподарським технологіям, розробленим вченими Інституту “Вулкани”, “живий куточок”, вірніше, маленький зоопарк, своя пасіка. І овочі, і мед прямо потрапляють на кухню шкільній їдальні. Свої помідори і огірки, свій мед – що може бути смачніше! “

“Кфар ноар” імені Іоанни Жаботинської повністю обладнаний для занять спортом. Є стадіон, басейн, просторий спортзал. Футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика, плавання, пінг-понг, дзюдо і карате – ось неповний перелік спортивних гуртків. У школі вчаться навіть кілька чемпіонів Ізраїлю з бойових мистецтв!

Ну і, звичайно, музичні заняття: гітара, духові інструменти, ударні. Хлопці займаються під керівництвом професійних педагогів.

Важливо підкреслити, що в молодіжному селищі імені Іоанни Жаботинської повністю відсутнє таке явище як насильство. Можливо, в цьому «винна» та особлива атмосфера взаєморозуміння, яка панує тут. “Наші вихованці воліють змагатися в красномовстві, а не махати кулаками, – пояснює директор кампусу, – і тут їм допомагає спеціальна програма, в межах якої хлопці вчаться вирішувати конфлікти і суперечки, осягають основи риторики, науки переконання співрозмовника”.

***********************************************************************************************************

Молодіжне поселення імені Іоанни Жаботинської приймає учнів з 7 по 12 класів на 2015-2016 навчальний рік.

Для запису до школи з \ без проживання необхідно:
Приїхати в школу в супроводі одного з батьків;
Привезти з собою дві фотографії та посвідчення (паспорт) одного з батьків (або офіційного опікуна в Ізраїлі);
Табель за останній семестр.
Для отримання додаткової інформації звертайтеся:
Світлана: + 972-52-5557745 – за цим номером можна також звернутися через Viber і WhatsApp
svett_alik@hotmail.com

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview