В Уманському педагогічному університеті створено Українсько-Ізраїльський центр освіти, науки і культури

У рамках реалізації домовленостей між Україною та Державою Ізраїль про розширення співробітництва у науково-технічній та освітній сферах в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини створено Українсько-Ізраїльський центр освіти, науки і культури.

Доцільність його створення зумовлена кількома чинникам. Зокрема, регіональний: Умань – місто релігійного паломництва, і вивчення культури Ізраїлю важливе для успішного співробітництва в цій сфері; також на часі потреба у розвитку такого напряму як сходознавство, що передбачає насамперед відкриття спеціалізації «іврит» у межах підготовки фахівця-філолога.

24 травня у ректораті відбулася зустріч з метою окреслення перспектив українсько-ізраїльського співробітництва. У обговоренні взяли участь гості – голова представництва єврейської агенції «Сохнут-Україна» Білана Шахар і екс-консул Ізраїльського посольства в Україні, президент туристичної компанії «Рондо» Міхаель Каспі.

Українську сторону представляли ректор університету, доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України проф. Наталія Побірченко, директор Українсько-Ізраїльського центру освіти, науки і культури в УДПУ доц. Наталія Цимбал, координатор міжнародної діяльності університету доц. Оксана Заболотна.

Предметом обговорення стала освітня і наукова співпраця УДПУ з ізраїльськими університетами, організація різних заходів з метою популяризації культурної спадщини ізраїльського народу.

Також наголошено на особливій ролі міста Умань в історії українського єврейства, озвучено плани щодо відкриття спеціалізації «іврит» в УДПУ, а також щодо можливості проходження виробничої практики студентів спеціальності «Туризм» у фірмі «Рондо».

Учасники зустрічі окреслили найближчі плани співпраці і домовилися про наступну зустріч.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview