Пустеля Негев

Якщо говорити про Ізраїль, то ніяк не можна оминути увагою Негев – пустеля займає 60% всієї площі країни. Але чого там тільки немає, в цій пустелі!

Навіть прості пейзажі Негев дивні – пустеля не піщана, вона утворена вапняками. Складні карстові процеси зробили Негев нерівною, тому рельєф тут химерний: схили, кратери, валуни суворо геометричної форми…

Великі кратери Негев – геологічного походження, таких немає більше ніде у світі. Ось як вони утворилися – вода проникла в м’які нижні породи і поступово їх розмила. Поверхня пустелі «впала» в утворені порожнечі. Найбільший з таких кратерів – Махтеш Рамон глибиною 300 метрів завширшки 8 кілометрів, а в довжину – 40. Махтеш-Рамон, який не має аналогів ніде більше, приваблює туристів, екскурсії до нього проводять на дельтапланах, джипах, верблюдах.

Негев дивує і ще одним природним явищем, якого немає більше ні в одній іншій пустелі – буйне цвітіння після дощу. Так, мляві випалені грунти після опадів раптом покриваються пишними килимами квітів. Маки, іриси, лютики покривають пагорби і жителі міст спеціально йдуть дивитися на квіти в пустелю. Вся ця пишність тримається лише кілька днів – потім зле південне сонце випалює будь-які сліди буйного кольору, знову уніфікує пагорби і кратери Негева.

Фауна пустелі теж напрочуд багата – лами, альпаки і верблюди – звичні мешканці Негев. Тут роблять зупинки перелітні птахи, водяться плазуни.

Навіть якщо б зовсім не було людини в пустелі Негев – її власне життя насичене і цікаве. Але Негев знаходиться між Червоним і Середземним морями, між Азією і Європою, і люди давно стали спочатку перетинати, а потім і обживати пустелю. Саме тут проходив знаменитий караванний шлях з Азії, на якому будували міста. Легендарне Набатейське царства розквітло колись саме в цій пустелі, тут відбулося багато подій раннього християнства. Потім кочували бедуїни – пустеля ніколи не була по-справжньому безлюдною.

Негев отримала нове життя, коли стала частиною Ізраїлю. Ось уже сто років, як пустелю активно обживають. У ній побудовані міста, басейни і канали, особливо в північній частині активно ведеться хліборобське господарство. Зараз по пустелі проводяться екскурсії, їх мета – численні музеї, верблюжа ферма, рукотворний ліс Ятір, своєрідний зоопарк у місті Міцпе-Рамон, що демонструє в мініатюрі всю живу природу Негев. Зараз навіть бедуїни залучені в туристичний процес – вони радо запросять вас до наметів, розбиті тут і там у пустелі спеціально для туристів.

Особлива гордість Ізраїлю – рукотворні ліси в Негев. На тлі млявого ландшафту вони виглядають несподівано і екзотично.

Джерело:

http://nature.1001chudo.ru/israel_2913.html

[new_royalslider id=”30″]

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview