Ліс Ятір

Ізраїль – країна пустель і голих скель. Але він же – єдина країна в світі , в якій росте , а не зменшується площа лісів. Найбільший ліс Ізраїлю Ятір – рукотворний .

Ліс висадили прямо в пустелі Негев , і історія його появи тепер вже легендарна. Коли ці місця відвідав Йосеф Вайц , головний лісівник країни , висловлювалося багато сумнівів в тому , що взагалі щось може рости на випалених сонцем вапняках Негева . Але Йосеф Вайц оглянув грунт і сказав що стала історичною фразу « Тут буде ліс! ».  І він з’явився , виріс буквально на очах , починаючи з 1964 року , коли прямо на неживих пагорбах стали висаджувати дерева . Для нас найвищою мірою дивним було б вважати дерева в лісі , але ізраїльтяни знають – в Ятір їх більше 4 мільйонів , і заслужено пишаються цим. Чи не менше вражає і площадьлеса – 3 000 гектарів. Ятір в основному склали єрусалимська сосна , що дає дивовижний хвойний запах , дуби , кипариси . Але тут висаджені та кедри , фісташки , персики , Иудине дерево , квітуче яскравими червоними квітами.

Ліс значно покращує клімат Ізраїлю , біля нього вже утворено кілька невеликих селищ. Він ще й популярна рекреаційна зона – в Ятір організовані проїзні дороги , місця для пікніків , штучні водойми .

До лісівництва в Ізраїлі підходять з майже наукової педантичністю , тому в Ятір розташувалася станція лісівництва, обладнана система раннього попередження пожеж.

Роботи з висадження дерев в основному ведуть Товариство охорони природи і фонд Керен Каемет ле- Ісраель , відомий у всьому світі. Допомога озеленення Ізраїлю надають різні країни , тому в Ятір є зони , звані «Ліс Канада » , «Ліс Скандинавія ».

Як і скрізь в Ізраїлі , біля Ятір є археологічні музеї , тільки додають привабливості його туристичними маршрутами .

Джерело:

http://nature.1001chudo.ru/israel_2914.html

[new_royalslider id=”38″]

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview