Листопадове (2014 р) засідання єрусалимського прес-клубу

РОМАН ГЕРШЗОН

На листопадовому (2014) засіданні прес-клубу Общинного будинку Єрусалиму, що проходив спільно з ізраїльським Об’єднанням вихідців з України, журналісти прес-клубу, репатріанти з України та гості Общинного будинку зустрілися з директором Українсько-ізраїльського центру освіти, науки і культури, професором Уманського університету Наталією Цимбал. 

У своєму виступі пані Цимбал розповіла про діяльність центру, який був створений три роки тому, і зазначила, що основним завданням міжнародного центру є популяризація історії, науки і культури Ізраїлю та України. Уманський центр представляється правозахисної просвітницькою організацією, його діяльність висвітлюється на спеціальному інтернет-сайті, в роботі якого беруть участь представники Ізраїлю та України.

1

Як сказала пані Цимбал, Умань – місто не звичайне. У дев’ятнадцятому столітті населення Умані на вісімдесят відсотків становили євреї, в наші дні місто щороку приваблює десятки тисяч єврейських прочан з усього світу, які приїжджають на могилу великого цадика раббі Нахмана. І сьогодні в Умані з’явився сучасний єврейський район, де проживають, переважно, Бориславські хасиди, тут кругом чути іврит, в деяких магазинах навіть вивіски на цій мові.

3
– Наш центр, – зауважила Наталія Цимбал, – допомагає українцям познайомитися з ізраїльською культурою, а ізраїльтянам – з української, ми надає необхідну підтримку хасидам у вивченні української та російської мов.
Українсько-ізраїльський центр освіти, науки і культури налагодив тісну співпрацю з відомими ізраїльськими літераторами, і, зокрема, з головою Спілки російськомовних письменників Ізраїлю Юрієм Моор-Мурадова, який редагує інтернет-сайт центру. У планах співробітників центру – створення літературного електронного альманаху, в якому будуть представлені твори ізраїльських та українських авторів.
Поки ж за допомогою центру вийшла в світ книга єрусалимського письменника Алекса Резнікова «Дорога на Єрусалим», готуються до видання книги інших ізраїльських авторів.

2
Як згадала на зустрічі в громадському будинку Єрусалиму професор Наталія Цимбал, в Уманському педагогічному університеті, структурним підрозділом якого є Українсько-ізраїльський центр освіти, науки і культури, надається серйозне значення вивчення і популяризації мов іврит та ідиш. Слід зауважити, що сама пані Цимбал самостійно вивчила іврит, і зараз спілкується з ізраїльтянами зрозумілою їм мовою.
А досвід вивчення в Умані мови ідиш непогано було б перейняти і в Ізраїлі, де мова і культура наших предків з єврейських містечок Східної Європи вже давно знаходяться в жалюгідному стані …
Наталія Цимбал розповіла на вечорі про перший спільний проект Об’єднання професійних художників Ізраїлю (куратор д-р Галина Подільська) та Українсько-ізраїльського центру освіти, науки і культури, який називається «В Умань з Ізраїлю». Це дар робіт ізраїльських художників Анни Зарницької, Андріана Журден і Віктора Бріндача в колекцію Уманського художнього музею. У продовження проекту в лютому місяці в Умані планується відкриття виставки ізраїльського художника Віктора Бріндача «Камені дванадцяти колін (племен) Ізраїлевих».

4
На вечорі в громадському будинку Єрусалиму професор Наталія Цимбал від імені міської влади Умані вручила почесні грамоти д-ру Галині Подільської та художникам Ганні Зарницької, Андріану Журден і Віктору Бріндачу у зв’язку з успішним завершенням проекту «В Умань з Ізраїлю».
У свою чергу художниця Маргарита Левіна піднесла в дар Уманському художньому музею свою картину, а д-р Галина Подольська та історик Яків Басін подарували Українсько-ізраїльському центру освіти, науки і культури свої нові книги.
На вечорі виступили голова Всеізраїльського Об’єднання вихідців з України Давид Левін, журналісти єрусалимського прес-клубу Олександр Аграновський, Яків Басін, Юхим Майданник, геофізик д-р Борис Маваші, інші гості вечора.
Сподіваємося, що це не останній візит директора Українсько-ізраїльського центру освіти, науки і культури професора Наталії Цимбал в Єрусалим, адже спільних планів та проектів багато, ізраїльтяни зацікавлені у співпраці з українськими друзями.
І, ознайомившись з діяльністю наших уманських друзів з Українсько-ізраїльського центру освіти, науки і культури, виникає питання: чи не варто і нам в Ізраїлі зайнятися створенням подібного центру, який би так само активно працював над популяризацією історії, науки і культури Ізраїлю та України , наших спільних коренів, нашої спільної історії?
Як то кажуть – далі буде …

Фото: Михайло Фельдман
Ресурс: http://pressclub-jer.livejournal.com/21271.html

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview