Кінерет – Галілейське море

Це озеро не таке вже й велике: його площа – 165 км2. Але його значення для Ізраїлю настільки значне, що Кінерет називають – морем.

У Кінереті водиться дві третини всієї риби Ізраїлю, через нього протікає Йордан. Кінерет – головне для Ізраїлю джерело прісної води. І її забирають так активно, що рівень води в Кінереті в останні роки небезпечно знижується.  І хоча Кінерет живить з десяток річок, що беруть початок у Голанських висотах, озеро міліє. Разом з посухами людська активність загрожує екологічною катастрофою древньому Кінерету. Якщо рівень води впаде нижче рівня водозабору, то в Кінереті зможуть розмножуватися лише водорості, екологічна система стане зовсім іншою. Незрозуміло, як зниження рівня води позначиться на рибних багатствах озера.

Кінерет цікавий ще й тим, що це – найнижче озеро на планеті. Його узбережжя на 213 метрів нижче рівня світового океану. Кінерет знаходиться так низько, тому що разом з Мертвим морем утворилося в зоні Сирійсько-Африканського розлому земної кори. В результаті озеро набагато нижче околиць.

У легендарного озера Ізраїлю багато імен. Його ще називають Тиверіадським озером – по імені міста Тверія на заході озера. Але найвідоміше назва – Галілейське море. Так називається Кінерет в Новому Завіті. Галілейське море було надзвичайно важливим  для християн. Тут проповідував Христос, тут він зупинив бурю, і нарешті, це саме води Кінерета тримали Ісуса, коли він силою віри ходив по воді, не потопаючи.

Біблійні історії в цих місцях охоче оживають для паломників і туристів: їм пропонують покататися по озеру в такому ж човні, який був у Петра, і порибалити. На півдні озера, де витікає Йордан є заплава під назвою Ярденіт – та, де колись Іван хрестив Ісуса, і де тепер щорічно занурюються тисячі паломників і туристів.

Джерело:

http://nature.1001chudo.ru/israel_1830.html

http://photo-day.com/ozero-kineret/

[new_royalslider id=”23″]

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview