Києво-Печерська лавра

Подорожуймо з нами!

Києво-Печерська лавра

lavra3Києво-Печерська Лавра є унікальним і одним з найбільших чарівних місць. Києво-Печерська лавра - це видатний пам’ятник не тільки слов’янської, але й загальносвітової культури, яка входить до “Списку Всесвітньої Культурної Спадщини ЮНЕСКО”.

 Нотатки туриста:

Місцезнаходження: Київ, вул. І. Мазепи, 25, на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Години відвідування: з 9.30 до 18.00 у зимовий час, з 9.00 до 19.00 у літній час.

Як одягтися: забороняється заходити в одязі, що залишає частини тіла оголеними (шорти, майки, короткі спідниці, тощо);
• жінкам в штанях та з непокритою головою.

З історії:lavra2

За легендами, Печерський монастир заснували в придніпровських печерах в 1051 році ченці Антоній та Феодосій поблизу літньої княжої резиденції Берестово. В той час це був навіть не Київ: Берестово лежало неподалік княжої столиці. Печерній обителі пощастило: вона швидко набула популярності та статків, розбудувалася, отримала в ХІІ ст. статус Лаври (так називають головний великий монастир).

 Почавши своє існування з перших печер, які було викопано у 11 сторіччі, впродовж 9 століть Києво-Печерська Лавра перетворилася в величний комплекс церков та монастирів.

 З роками авторитет місця лише зростав. У XVIII ст. Лавра була своєрідною міні-державою: їй підпорядковувався цілий ряд більш дрібних монастирів не лише в Україні, а й в Росії та Білорусі.

Структура:

lavra5В наш час печери являють собою два самостійні, не пов’язані між собою лабіринти — Дальні і Ближні печери.  Ближні печери, розташовані на південь від Дальніх і відділені від них глибоким ровом, мають три входи з Хрестовоздвиженської церкви.

Порівнюючи всі відомі плани, можна побачити, що конфігурація печерних лабіринтів постійно змінювалась, ускладнювалась, кількість коридорів, проміжних ходів та різних приміщень збільшувалась. Щоб розмістити нові гробниці з останками «святих», у коридорах викопувалися додаткові ніші, відновлювались покинуті ділянки. Будувалися також підземні приміщення, зокрема Варлаамівська церква на Ближніх печерах (1691) тощо.

Лабіринти Ближніх печер

Лабіринти Ближніх печер — це   складна   підземна система вузьких коридорів та інших підземних споруд. Висота більшості печерних коридорів 2—2,5 м, ширина 1—1,5 м. Стіни і стелі Ближніх печер у багатьох місцях обкладені цеглою, поштукатурені і пофарбовані. Вздовж коридорів зроблені аркасолії (ніші), заглиблені в стіни на 0,5 м, що мають довжину близько 2 м та висоту 1 м. Зверху вони закінчуються склепіннями, а лежаки для мощей облицьовані цеглою або кахлями.ечери

Загальна довжина коридорів Ближніх печер, доступних для огляду, становить 228 м. Підлога вимощена в 60-х роках XVIII ст. чавунними плитами.

Символізм

У християнстві образ печери має великий символічний зміст. З нею пов`язане народження і воскресіння Ісуса. Для монаха цей також символ того, що він вмирає для колишнього гріховного людського життя. І, безумовно, в добре ізольованому приміщенні легше зосередитися на молитві.

Білосніжна кріпосна стіна навколо Лаври здається нескінченною, церкви, що визирають із-за неї – велетенськими, а їх золоті маківки – сліпуче-розкішними. Але все-таки головним магнітом для паломників залишаються стародавні печери.

Джерело:

http://www.thisisukraine.org/uk/what-to-see/cherkvy/44-kyiv-pechersk-lavra.html

http://www.thisisukraine.org/ru/what-to-see/cherkvy/427-blizhni-pecheri-kivopecherskoi-lavri.html

http://religions.unian.net/ukr/detail/6834

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

1 коментар до запису “Києво-Печерська лавра”

  1. I have never read such a wonderful article and I am coming back tomorrow to continue reading.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview