Гетсиманський сад

На західному схилі Оливної гори біля струмка Кедрон розкинувся Гетсиманський сад . До наших днів збереглася лише частина саду біблійних часів , проте до цих пір цвітуть вісім олив , посаджених ще в I столітті н. е. . У християнстві Гетсиманський сад вшановується як одне з місць , пов’язаних зі Страстями Христа , і є місцем християнського паломництва. У саду знаходиться також Гетсиманський грот , в якому молився Христос , коли він віддалився від апостолів. Можна побачити місце на підлозі , де краплі кривавого поту Христа розтопили холодний камінь і пройшли наскрізь . З 1681 Гетсиманський сад знаходився під контролем францисканців.

На місці , на якому, за переказами , Юда зрадив Христа , ще в V столітті була побудована базиліка. У 1919-1924 рр. . була споруджена сучасна церква Всіх націй. Її так назвали на честь 12 католицьких громад з різних країн світу , які пожертвували гроші на її будівництво. На стінах храму мозаїкою викладені картини , що відображають « Гетсиманське моління » , « Переказ Спасителя » і «Взяття Христа під варту» . На підлозі перед вівтарем – терновий вінець , оперізуючий скелю , на якій молився Ісус . Сині вітражі створюють всередині церкви напівтемряву , що символізує останню земну ніч Ісуса .

Близько Гетсиманського саду знаходиться церква Успіння Пресвятої Богородиці , побудована в XII столітті на місці де в 326 році імператриця Олена спорудила першу церкву . В її напівпідвальному приміщенні знаходяться гробниці батьків Богородиці Іоакима і Анни ( права сторона вівтаря ) і Йосипа Обручника (ліва сторона вівтаря ) . У самій нижній частині храму , в печері , закритій мармуровою плитою , знаходиться гробниця , куди апостолами було покладено тіло Діви Марії після її смерті. Гробниця була розкрита за рішенням Шостого вселенського собору і в ній були знайдені пояс і похоронні пелени . Церква належить греко – православної церкви , але є представництва російської , коптської , сирійської і вірменської громад.

Джерело:

http://www.votpusk.ru/country/dostoprim_info.asp?ID=614 # ixzz2fq4obc00

[new_royalslider id=”40″]

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview