Андріївський узвіз

Адреса: вул. Андріївський узвіз
Як дістатися: доїхати до ст. метро Поштова площа, піднятися на фунікулері на Михайлівську площу, і йти вниз по вул. Володимирській до Андріївського узвозу; доїхати до ст. метро Контрактова площа, пройти фонтан Самсона, повз Успенського собору піднятися до Андріївського узвозу.

c9d8cf99c8c0cab1Андріївський узвіз – друга за популярністю вулиця в Києві після Хрещатика. Андріївський спуск веде від Володимирської вулиці до Десятинної та Контрактової площі, яка розташована на Подолі. Верхній відрізок вулиці існував ще під час Київської Русі, він з’єднував Старий Київ і Поділ, і пролягав між Андріївським та Замковим пагорбами, але по ньому могли пересуватися лише пішоходи та вершники. Назву свою вулиця отримала на честь Андрія Первозванного. У літописі Нестора говориться, що після тривалих спроб розповсюдження християнства в скіфських землях, близько 2 тисяч років тому Апостол Андрій благословив схили Дніпра і передбачив появу великого християнського міста. На тому місці, де колись стояв Андрій, пізніше збудували церкву, названу його ім’ям.
На початку 18 століття, за вказівкою київського губернатора, проїзд розширили, і тепер тут могли проїхати навіть навантажені вози, запряжені волами.
Після Жовтневої революції, згідно віянням тодішнього часу, в 1920 році Андріївському узвозу змінили назву на вул. Г.В. Лівера, але вже в 1944 році вулиці повернули історичну назву.

1a2096a98209db314e2502a9e7b80db0Андріївський узвіз – це вулиця-музей. На кожному кроці тут можна побачити щось цікаве, на вулиці панує богемна атмосфера кінця 19 – початку 20 століття. У число найбільш відомих київських пам’яток, розташованих на Андріївському узвозі входить Андріївська церква, побудована за велінням імператриці Катерини II, автором проекту якої став В. Растреллі. Таку милість імператриця надала Києву в подяку за те, що земля українська подарувала їй Олексу Розума, що згодом став графом Розумовським. Якщо спуститися від церкви трохи нижче, можна потрапити в парк, серед якого розташувалися скульптури Івана Кавалерідзе. Неподалік від церкви стоїть оригінальний пам’ятник героям п’єси Михайла Старицького Проні Прокопівні та Свириду Голохвастову. Тут же знаходиться одне з найбільш таємничих і загадкових будівель Києва – Замок Річарда.

Foto_dos_2

Легенди та міфи:

Згідно з легендою, на тому місці, де в наші дні протікає Дніпро, колись було море. Апостол Андрій, піднявшись на пагорб, встановив на ньому хрест і передрік появу великого християнського міста на цих землях. Після чого води морські відступили. Деяка ж їх частина сховалася під Андріївською горою. Коли тут збудували першу церкву, нібито виявили джерело. З тих пір на Андріївській горі стали зводити дерев’яні церкви, які змінювалися у міру занепаду, поки не була вибудувана нинішня Андріївська церква. Примітно, що в Андріївській церкві немає дзвонів. Вважалося, що варто тільки прозвучати удару дзвони, як прокинулася вода затопить не тільки весь Київ, а й Лівобережжі, яке в ті часи ще не було містом.

Джерело:

http://www.kievtown.net/rus/sights/andreevskiy_spusk.htm

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.

Online WordPressORG template HostingReview